fbpx

FAQ

Poniżej przedstawiamy Państwu najczęściej zadawane pytania związane ze stronami i sklepami internetowymi oraz reklamą w internecie.

Co to jest domena?

Adres WWW, czyli domena internetowa, specjalny identyfikator systemu DNS. Dzięki niemu nie musimy wpisywać i zapamiętywać adresów IP. Domenę  przypisujemy właśnie do danego hostingu, na którym tworzymy strony internetowe, sklepy internetowe oraz aplikacje webowe. Domeny są skategoryzowane według odmian domen różniącymi się końcówkami, m.in.:

Globalne – .com oraz .net

Narodowe – .pl .uk .de .ua

Rządowe – .gov

Zawodowe – .pro

Organizacyjne – .org

 

Potrzebujesz pomocy z wyborem domeny? Napisz do nas!

Ile kosztuje rejestracja i utrzymanie domeny?

Domeny internetowe podlegając opłatom za pierwszą rejestrację oraz za przedłużenie własności domeny na rok lub dłużej. Domenę możemy zarejestrować w dowolnym serwisie oferującym tę usługę. Kosz domeny uzależniony jest od rodzaju domeny oraz od firmy która ustala własne ceny. Cena za domenę wacha się w granicach 100zł. / rocznie.

Nasza agencja utrzymuję domeny na hostingach OVH.com oraz Kylos.pl. Oczywiście polecamy ich usługi ze względu na cenę oraz sprawną obsługę.

Tak na prawdę bez domeny strona oraz sklep internetowy nie istnieje w Internecie.

 

Jeśli jesteś zainteresowany usługą rejestracji oraz utrzymania domeny na naszych serwerach zapraszamy do kontaktu!

Co zrobić gdy domena.pl z nazwą naszej firmy jest juz zajęta?

Rozwiązaniem problemu będzie wybór innej końcówki domeny np. .com , .eu. Pierwsza z nich jest bardzo cenna jeśli chcemy działać międzynarodowo. Zdarzają się sytuacje gdzie domena.pl jest jedynym naszym wyborem ponieważ inne są już zajęte. Pozostaje nam modyfikacja adresu strony www, np. poprzez dodanie „-” między nazwami domen lub ich usunięciu. Jeśli planujecie rozwój swojej firmy w internecie ważne jest to aby rejestracji domeny dokonać już na etapie zakładania działalności, gdyż może wystąpić sytuacja że domena z naszą nazwą zostanie już wykupiona. Jeśli jest to sklep internetowy możemy pomyśleć nad www.sklep-nazwa-firmy.pl.

Co to jest hosting?

Jest to udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwera. Istnieje wiele rodzajów hostingów.

Hosting współdzielony – jest to hosting na którym mamy przydzielone miejsce oraz na jednym takim serwerze znajduję się określona liczba użytkowników. Takie cechy jak pamięć RAM, wydajność CPU czy przepustowość łącza jest dzielona z innymi użytkownikami. Dużą zaletą jest niski koszt oraz brak potrzeby posiadania umiejętności technicznych. Natomiast wadami takiego serwera to: brak kontroli nad hostingiem; wspólne IP wraz z innymi; większe niebezpieczeństwo; ograniczone zasoby; jeśli inny użytkownik ma duży ruch na stronie/sklepie, twoja strona będzie działała powolnie.

Hosting VPS – Taki hosting cechuje się tym że posiadasz własną część serwera, wtedy masz przydzielone dane parametry serwera oraz miejsce na nim. Cena takiego serwera oczywiście jest wyższa, oraz obsługa wymaga wiedzy z zakresu zarządzania serwerami.

Serwer dedykowany – dostajemy do dyspozycji cały serwer na którym nie ma innych użytkowników i możemy dowolnie z niego korzystać. Niestety koszt takiego serwera jest bardzo wysoki.

Cloud serwer – tzw. serwer w chmurze, jest to alternatywna dla fizycznych serwerów ze względu na swoją niezawodność.

 

Na każdym z powyższych hostingach nasz sklep internetowy lub stronę internetową możemy umieścić. Ważny jest dobór serwera, gdyż jego prędkość działania wpływa pozytywnie na wyszukiwanie naszej strony w internecie. Dzięki temu mniej czasu poświęcamy na optymalizację strony i sklepu internetowe.

Na co zwrócić uwagę wykupując hosting?

Cena – cena hostingów u każdego dostawcy jest inna. Warto sprawdzić przed zakupem czy oferta nie jest tylko ofertą promocyjną trwającą np. 12 miesięcy.

Gwarantowany uptime – parametr określa przez jaki czas strona będzie dostępna w ciągu roku.

Backup – automatyczne kopie zapasowe. Ważne aby sprawdzić ich częstotliwość oraz długość przechowywania. Wykonywana kopia raz dziennie to minimum jakie potrzebujemy.

Jeśli prowadzimy sklep internetowym, warto by pomyśleć o jeszcze częstszym tworzeniem kopii zapasowych. Unikniemy wtedy zaginięcie zamówień od klientów, którzy już zapłacili za swój towar. Natomiast jeśli prowadzimy stronę internetową ważne jest, aby kopie zapasowe były robione tak często, jak robimy zmiany na stronie. Unikniemy nie potrzebnie dodatkowej pracy podczas dodawania drugi raz tych samym zmian na stronie internetowej.

 

Zapraszamy do nas. Pomożemy dobrać optymalny dla Was hosting!

Co to jest RWD?

Responsive Web Design –  jest to technika projektowania stron i sklepów internetowych, tak aby jej układ dostosowywał się do rozmiaru okna przeglądarki. Strona stworzona tą techniką jest uniwersalna. To znaczy że nie trzeba tworzyć 3 oddzielnych stron na wersję dla smartfonów, tabletów, czy komputerów.

Co to jest optymalizacja?

Optymalizacja to inaczej dostosowanie całej zawartości strony lub sklepu internetowego pod określonym kątem. Najczęściej jest wykorzystywana optymalizacja pod kątem wyszukiwarki Google. Optymalizacja pod kątem SEO jest procesem długotrwałym w którym musimy przejść przez klika etapów np.

– Optymalizacja treści i słów kluczowych.

– Optymalizacja pod kątem prędkości strony

– Mobilność

– Optymalizacja pod kątem struktury strony

– Optymalizacja meta danych

 

Chcesz abyśmy to my przeprowadzili optymalizację? Sprawdź naszą ofertę!

Co to jest system CMS?

CMS to skrót od angielskiego Content Management System ( System Zarządzania Treścią). Jest to inaczej panel administracyjny strony lub sklepu internetowego który pozwala na samodzielnie i bezpłatne robienie zmian treści oraz zdjęć na stronie bądź sklepie internetowym.

Jaki jest koszt strony internetowej?

Koszt strony internetowej jest uzależniony od wielu aspektów, poniżej kilka z nich.

1. Skomplikowaność strony internetowej.

2. Czy szablon graficzny ma być indywidualny czy wykorzystany gotowy szablon.

3. Czy strona internetowa ma być zaprogramowana od początku, czy przy wykorzystaniu gotowych silników typu WordPress.

4. Dodatkowe elementy wychodzące poza standardowe strony internetowe np. ” kalkulatory, rozbudowane formularze …”.

5. Czy strona internetowa ma być w wielu językach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się ile może kosztować twoja strona internetowa zapraszamy do kontaktu z nami.

Jaki jest koszt sklepu internetowego?

Tak samo jak w przypadku strony internetowej dodatkowo jest uzależniony od:

1. Czy sklep ma być jako sklep B2B.

2. Ilość dodatkowych modułów.

3. Dodatkowe integracje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się ile może kosztować twój sklep internetowy zapraszamy do kontaktu z nami.

Co jeśli nie mam domeny i/lub serwera?

W takim przypadku zapraszamy do kontaktu .Jeśli nie masz żadnego pomysłu, zawsze coś podpowiemy!

Jaki jest wasz obszar działania?

Nasza oferta jest kierowana do klientów z całej Polski. Tworzenie stron, i sklepów internetowych, optymalizacja i reklamy social media są wykonywane przez internet. Naszą ofertę kierujemy do klientów mikro, makro i dużych przedsiębiorstw. Tworzymy także strony internetowe dla osób fizycznych. Nasza firma zlokalizowana jest w województwie Łódzkim, w miejscowości Skierniewice. Tworzymy indywidualne projekty stron i sklepów internetowych.

Czy dojeżdzacie do klienta?

Staramy się spełnić oczekwiania klienta, dla tego kontakt z klientem jest dla nas ważny. Nie ma znaczenia czy jesteś z Gdańska czy z Warszawy lub Krakowa albo Zakopanego. Dzięki temu iż znajdujemy się w województwie Łódzkim, tworzymy strony i sklepy internetowe w województwach takich jak Mazowieckie, Śląskie, Wielkopolskie, Pomorskie, Podlaskie…. Aktualnie przez sytuacje z COVID-19 staramy się unikać kontaktu z klientem. Natomiast przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności spotkanie może się odbyć.

Mam małą firmę czy strona internetowa jest mi potrzebna?

Jak najbardziej, strona internetowa dla mikroprzedsiębiorcy jest jednym z głównych źródeł dotarcia do potencjalnego klienta. Nie ma znaczenia czy wykonujesz usługi czy prowadzisz handel, stworzenie sklepu internetowego jest też dobrym rozwiązaniem. Przed przystąpieniem do kupna strony bądź sklepu internetowego skontaktuj się z nami.

Czy zajmujecie się wsparciem technicznym?

Oczywiście że tak! Jeśli jesteś zainteresowany taką usługą zapraszamy do kontaktu z nami!

Jak sprawdzić, czy strona została zindeksowana przez Google?

Aby sprawdzić czy strona jest zaindeksowana przez wyszukiwarkę Google należy wpisać w oknie wyszukiwarki:

site:nazwastrony.pl

W miejscee „nazwastrony.pl” wpisujemy swój adres strony bądź sklepu internetowego. dokładnie tak jak podane powyżej.

Jeśli wyświetlenia dla tego zapytania się nie wyświetlą oznacza to iż może być jakiś problem ze stroną bądź sklepem. W takim przypadku skontaktuj się z nami a na pewno pomożemy!

Czy można podesłać inne strony internetowe jako inspiracje?

Każdy materiał który został przesłany przez klienta jest dla nas wyjątkowy. Dzięki temu tworzymy strony i sklepy internetowe dostoswowane pod potrzeby klienta. Jeśli natomiast nie posiadasz żadnych inspiracji, nasz zespół na pewno sobie z tym poradzi. Tworzymy indywidualne projekty sklepów internetowych oraz stron.

Czy muszę dostarczyć własne treści na stronę internetową?

Jeśli nie posiadasz treści internetowych, a chciałbyś posiadać unikalne treści które podniosą ranking twojej strony w naturalnych wynikach wyszukiwania Google. Zapraszamy do nas nasz Copywriter nie zależnie od branży przygotuję unikalną treść na stronę. Dodatkowo możemy uzupełnić stronę treścią za klienta.

Zdjęcia na stronę internetową czy muszę je dostarczyć?

Nie koniecznie. Podczas tworzenia stron i sklepów internetowych korzystamy z darmowych, gotowych zdjęć stockowych. Zawsze staramy się dopasować zdjęcia pod stronę internetową. Natomiast jeśli posiadasz własne banery www lub po prostu banery, zawsze możemy je wykorzystać i umieścić w docelowym miejscu.

Gotowy podjąć współpracę?

Skontaktuj się z naszą agencją!
Kontakt